این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گروه مهاجرتی دیاکو کاملا محفوظ می باشد

دامپزشکی در آلمان

دامپزشکی در آلمان
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/03/01 0 نظر

در این مقاله به بررسی رشته تحصیلی دامپزشکی در آلمان می پردازیم

میزان درآمد ماهانه

موقعیت های شغلی

پذیرش تحصیلی

 

 

 دامپزشکی در آلمان

شما برای تحصیل در رشته دامپزشکی، جنگلداری یا کشاورزی باید درک جامعی از علوم طبیعی، شیمی، فیزیک و زیست داشته باشید. ما در اینجا قصد داریم به  معرفی رشته تحصیلی دامپزشکی در آلمان، کشاورزی، و علوم تغذیه بپردازیم.

در واقع می توان گفت که بین رشته های دامپزشکی، جنگلداری و علوم تغذیه وجه اشتراکی وجود دارد این وجه اشتراک معمول در درک جامعی است که در علوم طبیعی و یا در دروسی همچون فیزیک، زیست شناسی و شیمی می باشد و این دروس در تمامی رشته های ذکر شده نقش مهمی را ایفا می کنند.  این دروس پایه و پیش نیاز برای این گونه از رشته ها است. ما می خواهیم در این مقاله شما را با رشته تحصیلی دامپزشکی، کشاورزی و علوم تغذیه بیشتر آشنا کنیم.

رشته تحصیلی دامپزشکی در آلمان از رشته های بسیار محبوب و پر طرفدار می باشد و  بسیاری از مردم آلمان و کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، علاقه مند به تحصیل در این رشته هستند.  اما پذیرش در این رشته به این سادگی ها نیست در واقع محدودیت های پذیرش(nemerus clausus, NC)وجود دارد و نیاز به نمرات بالا می باشد و بسیاری از دانشجویان فیلتر های مختلفی را برای تحصیل در این رشته می گذرانند.

 

طول دوره رشته تحصیلی دامپزشکی در آلمان

دوران تحصیل رشته تحصیلی دامپزشکی در آلمان معمولا کمتر از 6 سال است و شامل دو بخش عملی و نظری می باشد و این دو بخش  8 ترم طول می کشد. در مرحله عملی شما می توانید تجربه های لازم را  تحت نظر یک کلینیک دامپزشکی و جراحی به دست آورید . طول دوره عملی یک سال است و علاوه بر کار با حیوانات زنده در کیفیت و کنترل مواد غذایی، صنایع کشتارگاه می توانید نظارت داشته باشید.

بعد از یک سال گذراندن واحد های عملی در یک کلینیک دانشجویان می توانند با شرکت در یک آزمون دولتی (state examination) دوره تحصیل  خود را به پایان برسانند.

دانشجویان می توانند بعد از پایان تحصیل در کلینیک کار کنند و بسیاری از فارغ التحصیلان به عنوان کارمند در درمانگاه ها، به عنوان مشاوران متخصص در صنعت داروسازی ، در نظارت بر سلامتی، مدیریت و نظارت بر تجارت احشام یا تولید گوشت مشغول به کار شوند.

اهمیت رشته علوم تغذیه

در دانشگاه های آلمان به دلیل اهمیت رشته های کشاورزی، دامداری، و تغذیه بیش از 200 دوره تحصیلی در این زمینه وجود دارد و بیش از 60 دوره مربوط به علوم تغذیه می باشد. در دوران تحصیل شما می توانید کل زنجیره فرآیند کشاورزی را مورد پردازش قرار دهید در واقع با این کار می توانید از ابتدای فعالیت کشاورزی تا انتهای آن را ارزیابی کنید .در این دوره ها شما می توانید با فیزیولوژی مواد غذایی، مشاوره به مصرف کنندگان، راهنمای تغذیه  و حتی موضوعات مدیریت مالی، مسائل اقتصادی و  علوم اجتماعی آشنا شوید.

 

رشته علوم تغذیه در آلمان

بسیاری از تحقیقاتی که در رشته های مختلف انجام می گیرد در رشته علوم تغذیه گنجانده شده است. بیومدیکال ، بهداشت عمومی و علم مواد غذایی از جمله مواردی است که در علوم تغذیه کاربرد دارد و موجب اهمیت این رشته شده است.

همچنین در این رشته می توان در باره تاثیر غذا روی متابولیسم بدن و مریضی هایی مانند سرطان و دیابت تحقیق کرد

موقعیت کاری رشته تحصیلی دامپزشکی در آلمان

باید در نظر داشته باشید که اگر شما علاقه مند به تحصیل در رشته دامپزشکی در آلمان هستید و دلیل این علاقه حیوانات می باشند باید این را بدانید که کار در این رشته  سختی های خود را دارد. ساعت کاری دامپزشکان بسیار متغیر می باشد.  آخر هفته یا شب کار کردن جزو استانداردهای کاری این رشته است بنابراین در این رشته ساعات کاری مشخصی وجود ندارد حتی شما مجبور خواهید بود که در روز های تعطیل به کلینیک مراجعه کنید.

برای انتخاب این رشته بهتر است به محل کار مورد نظر مراجعه کنید تا تصویر واقع بینانه ای از انتخاب رشته ی خود داشته باشید در واقع با این کار دید کلی نسبت به محیط کار، تایم کاری و عوامل دیگر خواهید داشت در این حرفه بسیاری از دامداران نیاز به دامپزشک دارند بنابراین ممکن است محل کار شما در حومه شهر باشد.

اما در مجموع موقعیت های شغلی بسیاری برای فارغ التحصیلان این رشته در آلمان وجود دارد. حداقل درآمد ماهانه یک دامپرشگ در آلمان بدون کسر مالیات € 4893 و حداکثر تا 7903 € می باشد.

مشاوره تلفنی

جهت مشاوره تلفنی و بررسی شرایط شما جهت مهاجرت کاری به کشور آلمان کلیک کنید

 

 

 

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

دسته بندی مقالات

مقالات پیشنهادی