این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گروه مهاجرتی دیاکو کاملا محفوظ می باشد

معماری در آلمان

معماری در آلمان
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/06/01 0 نظر
مطالبی که در این مقاله به آن ها می پردازیم

شرایط تحصیل در رشته معماری در آلمان 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

بهترین دانشگاه های آلمان در رشته معماری

بازار کار و درآمد رشته معماری در آلمان

تحصیل در رشته معماری در آلمان

واحد های درسی رشته معماری در آلمان

دروسی که در ترم اول این رشته ارائه می شود معمولا دروس تئوری و پایه می باشد.

دروسی که در ترم اول دانشگاه تدریس می شوند شامل :

مواد اولیه سازه

سازه های چوبی

فیزیک سازه

هدایت سازه

شیمی سازه

مدیریت سازه

قوانین ساخت و ساز

نکته: در ترم های بالاتر بیشتر به دروس عملی پرداخته می شود.

دروسی عملی که در ترم های بالاتر تدریس می شوند شامل :

✅  طراحی ساخت

نقشه کشی

تکنیک طراحی

 نقشه کشی و ساختار سازه

مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل در رشته معماری در دانشگاه های آلمان

امکان تحصیل رشته معماری در دانشگاه های رایگان و دولتی  آلمان به زبان آلمانی و انگلیسی وجود دارد.

جهت تحصیل به زبان آلمانی داشتن مدرک زبان DSH یا TestDAF اجباری می باشد (جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این 2 آزمون بر روی لینک کلیک کنید). و همچنین جهت ادامه تحصیل به زبان انگلیسی داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند IELTS, TOEFL, TOEIC  الزامی می باشد.

 با داشتن مدرک زبان B1 آلمانی امکان اخذ پذیرش مشروط از دانشگاه های آلمانی زبان نیز وجود دارد. پذیرش مشروط بدین معناست که فرد متقاضی دوره ی زبان خود را در آلمان تکمیل می کند و مدرک زبان TestDaf  یا DSH را در آلمان اخذ می کند.

تحصیل در مقطع کارشناسی رشته معماری

تعداد ترم های این رشته در مقطع کارشناسی بین 6 الی 8 ترم می باشد. توجه داشته باشید که این رشته در اکثر دانشگاه ها فقط در ترم زمستان Wintersemester ارائه می شود. دروس تئوری و عملی دو بخش جدانشدنی در سیستم آموزشی آلمان می باشند.  در این رشته  شما باید علاوه بر دروس تئوری که می گذرانید می بایستی دروس عملی خود را با همکاری در یک شرکت معماری و فعالیت و پژوهش روی یک سازه طی کنید. که این امر باعث افزایش مهارت عملی شما خواهد شد و پس از فارغ التحصیلی یک رزومه کاری برای شما محسوب می شود و باعث افزایش درصد موفقیت کاریابی شما می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری

تعداد ترم های این رشته در مقطع کارشناسی ارشد بین 2 الی 4 ترم می باشد. این رشته در اکثر دانشگاه های آلمان در هر دو ترم زمستان Wintersemester و تابستان Sommersemester ارائه می شود. جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد علاوه بر ارائه مدارک تحصیلی و مدرک زبان، می بایستی پورتفولیو یا مجموعه آثار خود را نیز ارائه دهید.

پورتفولیو چیست؟

پورتفولیو معرفی نامه  یک معمار است که نشان دهنده مهارت های کاری وی می باشد و منعکس کننده ی  سبک و سیاق کاری و طرز تفکر معمار است و ارائه این معرفی نامه در بسیاری از دانشگاه های آلمان جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد الزامی می باشد.

اگر به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده اید و سابقه کاری ندارید می توانید پورتفولیوی خود را از  میان کارها و پروژ های دانشگاهی خود انتخاب کنید.

پورتفولیوی یک دانشجوی تازه فارغ التحصیل شده می تواند شامل موارد زیر باشد:

 پروژ های انجام شده ورکشاپ های دانشگاهی

شرکت در مسابقات

فعالیت های مکمل مانند عکاسی ، مقالات چاپ شده و انتشارات ثبت شده شما در مجلات و روزنامه ها

در نظر داشته باشید که در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر واحد های درسی عملی می باشند و اغلب دانشجویان بر روی پروژه های ساختمانی کار می کنند. این امر سبب شده تا بسیاری از دانشجویان بتوانند هنگام تحصیل یا پس از فارغ التحصیلی به سرعت جذب بازار کار شوند و این خبر بسیار خوبی برای آن دسته از دانشجویان خارجی می باشد که قصد اخذ اقامت کاری پس از فارغ التحصیل شدن را دارند.

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان در رشته معماری

اکثر دانشگاه های آلمان از لحاظ سطح علمی و آموزشی یکسان می باشند و اختلاف چندانی ندارند. در اینجا به معرفی تعدادی از دانشگاه های شناخته شده در رشته معماری می پردازیم.

 

  1. دانشگاه هانوفر Leibniz Universität Hannover 
  2. Universität Stuttgartدانشگاه اشتوتگارت 
  3. دانشگاه بوخوم Hochschule Bochum
  4. دانشگاه فنی هسن Technische Hochschule Mittelhessen
  5. دانشگاه آخن Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen

اکثر دانشجویان خارجی و آلمانی پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه بسیار سریع جذب بازار کار می شوند. توجه و تمرکز دانشگاه ها بر دورس و پروژ های عملی سبب ایجاد بستر مناسبی برای دانشجویان جهت ورود به بازار کار شده است. طبق آمار رسمی اداره کار در سال 2019، درصد موفقیت کاریابی برای دانشجویان فارغ التحصیل شده از دانشگاه های آلمان بالای 80 درصد می باشد.

پیشنهاد ما به شما:

سعی کنید در حین تحصیل با بازار کار آلمان و شرکت های آلمانی در ارتباط باشید. این ارتباط می تواند از طریق گذراندن دوره های کارآموزی برقرار شود. اکثر دانشجویانی که در شرکتی دوره ی کارآموزی خود را سپری میکنند، پس از اتمام دوره در همان شرکت اسختدام می شوند.

در مجموع باید گفت که بازار کار این رشته در آلمان بسیار مناسب می باشد. یک دانشجوی فارغ التحصیل شده در رشته معماری، پایه حقوقی معادل 2300 تا 2500 یورو در ماه را دارد . این پایه حقوق می تواند تا 4000 یورو در ماه براساس وب سایت Gehalt.de افزایش یابد. مبالغ اعلام شده بدون کسر مالیات می باشد.

 

مشاوره تلفنی

جهت مشاوره تلفنی و بررسی شرایط شما جهت مهاجرت کاری به کشور آلمان کلیک کنید

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

دسته بندی مقالات

مقالات پیشنهادی