مهاجرت اوسبیلدونگ به آلمان

فهرست مطالب

آیا شما هم به دنبال مهاجرت با استفاده از ویزا اوسبیلدونگ هستید؟ حتما می‌دانید که در حال حاضر راه‌های گسترده‌ای برای مهاجرت به کشورهایی همچون آلمان طراحی شده است. در صورتی که شما هم به کسب تجربه در دنیای واقعی همراه با آموزش نظری علاقه‌مند هستید، استفاده از دوره‌های اوسبیلدونگ نتایج مطلوبی را برایتان به همراه خواهد داشت. با شرکت در دوره‌های کارآموزی طراحی شده در این زمینه، شما هم می‌توانید سطح علمی خود را ارتقا دهید و هم به کسب اطلاعات بپردازید. امروز ما قصد داریم صفر تا صد اوسبیلدونگ در آلمان را مورد بررسی قرار دهیم. پس اگر شما هم دنبال مهاجرت به آلمان هستید، ادامه مقاله امروز ما را از دست ندهید.

 معرفی شرایط ویزا اوسبیلدونگ آلمان

دولت آلمان برای متقاضیان مهاجرت به این کشور، راه‌های زیادی در نظر گرفته است. هر ساله بیش از 500 هزار قرارداد جدید مربوط به کارآموزی در این کشور ایجاد می‌شود. هدف دولت آلمان، طراحی ویزای خاصی است که مهاجرین با استفاده از آن بتوانند مهارت‌های مورد نیاز خود را به سرعت فرا گیرند و نسبت به مهاجرت اقدام نمایند. با استفاده از این دوره‌های آموزشی، متقاضیان پس از اتمام یک برنامه سه ساله به عنوان متخصص یا پرستار وارد بازار کار خواهند شد. در حال حاضر چندین روش مختلف برای مهاجرت به آلمان طراحی شده است اما ویزا اوسبیلدونگ مزایای گسترده‌ای را در خود جای داده و به اولین انتخاب اکثر کاربران تبدیل شده است. پس اگر شما هم به دنبال یک روش خوب، تضمینی و سریع برای مهاجرت به کشورهایی همچون آلمان هستید، با خیال راحت می‌توانید این روش را مورد استفاده قرار دهید.

ویزا اوسبیلدونگ چیست؟

در ادامه بررسی صفر تا صد اوسبیلدونگ در آلمان، بیایید کارمان را با بررسی چیستی و کاربردهای ویزا اوسبیلدونگ آلمان شروع کنیم. همان‌طور که گفته شد، سیستم آموزش دولت آلمان با راه‌اندازی دوره‌های ویژه و خاص، نسبت به جذب کارآموز از کشورهای خارج اتحادیه اروپا اقدام می‌نماید. نام این سیستم ویژه، اوسبیلدونگ است. با استفاده از این برنامه، کاربران می‌توانند به عنوان کارآموز در شرکت‌های آلمانی مشغول به کار شوند یا اینکه دوره‌های آموزشی مربوط به یک حرفه فنی خاص را پشت سر بگذارند. کشور آلمان یک سری دوره‌های آموزش خاص را برای پرستاران در نظر گرفته است. این دوره‌های آموزشی با نام آوسبیلدونگ شناخته می‌شوند. دوره اوسبیلدونگ پرستاری آلمان یک برنامه پر اهمیت و ساده به حساب می‌آید که به علاقه‌مندان دنیای پرستاری اجازه می‌دهد تا با اتمام تحصیلات خود وارد بازار کار شوند. این دوره برای افرادی بهینه شده است که به این حوزه علاقه‌مند هستند اما تحصیلات کافی را در اختیار دارند. دانشجویان بین‌المللی با شرکت در این دوره 3 ساله، می‌توانند بدون هیچ مشکل خاصی مجوز ورود به بازار کار را دریافت نمایند. دریافت ویزا اوسبیلدونگ آلمان از طریق پرستاری به شما اجازه می‌دهد تا از هفته اول مهاجرت کار خود را شروع کنید و پس از گذشت یک ماه، حقوق دریافت نمایید! مهاجرت به آلمان از این طریق به منظور تربیت نیرو‌های متخصص و کار بلد صورت می‌گیرد. در این دوره‌های پر اهمیت، متقاضیان 70 درصد وقت خود را در بیمارستان گذرانده و فقط 30 درصد وقت خود را صرف یادگیری مباحث پایه‌ای و تئوری می‌نمایند. همین مسئله هم باعث شده تا استفاده از این دوره‌های آموزشی، برای کاربران مزایای گسترده‌ای را به همراه داشته باشد. به خاطر داشته باشید که دریافت ویزا اوسبیلدونگ، تنها راه موجود برای مهاجرت به آلمان نیست! پرستاران می‌توانند روش‌هایی همچون اپلای پرستاری آلمان را نیز مورد استفاده قرار دهند. با این روش مهاجرتی، آن‌ها در بیمارستان‌های این کشور مشغول به کار شده و ویزای کاری دریافت می‌نمایند.

 بررسی مزایای استفاده از ویزا اوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

در بررسی صفر تا صد اوسبیلدونگ در آلمان حتما برای شما هم سوال پیش آمده است که استفاده از ویزا اوسبیلدونگ برای پرستاری در آلمان چه مزایایی رامی‌تواند داشته باشد؟ مزایای موجود در این روش مهاجرتی را می‌توان از جهات مختلفی مورد بررسی قرار داد. در لیست زیر، شما می‌توانید چند مورد از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به آلمان از طریق ویزا اوسبیلدونگ را مشاهده نمایید.
 • کسب دانش خوب: متقاضیان و کاربران با شرکت در دوره های کارآموزی و پرستاری در کشور آلمان، می‌توانند همه اطلاعات تخصصی مورد نیاز خود را فرا گیرند. کار در بیمارستان همراه با تحصیل به آن‌ها اجازه می‌دهد تا خود را برای ورود به بازار کار آماده سازند.
 • کسب درآمد: کاربران با استفاده از دوره‌های اوسبیلدونگ به درآمد خوبی دسترسی پیدا خواهند کرد. آن‌ها از همان ابتدای آموزش خود درآمد مطلوبی داشته و حقوق ماهانه دریافت می‌نمایند.
 • عدم نیاز به شهریه: شاید این مسئله کمی عجیب به نظر برسد اما دوره اوسبیلدونگ آلمان رایگان بوده و دانشجویان نیازی به پرداخت شهریه ندارند! در سایر کشورها دانشجویان باید هزینه‌های زیادی را برای تحصیل پرداخت نمایند.
 • نیاز به نیروی متخصص: آلمان به پرستار و نیروی متخصص زیادی نیاز دارد. جمعیت افراد سالخورده در این کشور رو به افزایش بوده و تقاضا برای جذب نیروی متخصص هم چند برابر شده است.
 • کار تضمینی برای پرستاران: پرستارانی که از طریق ویزا اوسبیلدونگ مهاجرت کرده‌اند، کار تضمینی و آینده شغلی مطلوبی خواهند داشت.
 • فرصتی برای دریافت اقامت دائم: خیلی از افراد با مهاجرت به آلمان از طریق ویزا اوسبیلدونگ، توانسته‌اند تا اقامت دائم دریافت نمایند. اگر شما برای دولت آلمان اهمیت زیادی داشته باشید و تخصصی رفتار کنید، می‌توانید اقامت دائم بگیرید.

 شرایط مهاجرت با ویزا اوسبیلدونگ با مدرک دیپلم

برای مهاجرت به آلمان از طریق ویزا اوسبیلدونگ، شما لزوما نیازی به رزومه‌ای عالی نخواهید داشت! اگر قصد دارید تا وارد آلمان شوید، می‌توانید این پروسه را با مدرک دیپلم هم دنبال کنید. فقط به خاطر داشته باشید که سابقه کاری در این روند اهمیت زیادی دارد. امکان دریافت ویزا بدون داشتن سابقه کاری مرتبط، یک مسئله دشوار و تقریبا غیر ممکن به حساب می‌آید. فرقی ندارد که مدرک تحصیلی شما چیست، اگر به دنبال کار در آلمان هستید، حداقل باید 2 سال سابقه و آشنایی با زبان آلمانی داشته باشید. با استفاده از ویزا اوسبیلدونگ و شرکت در دوره‌های آن، مشکل سابقه کاری شما حل می‌شود. با این روش شما دو سال در آلمان کار کرده و تجربه کسب می‌نمایید. پس از آن، اگر به زبان رسمی این کشور تسلط داشته باشید، خیلی راحت می‌توانید خود را  آماده ورود به بازار کار کنید. جالب است بدانید که دولت آلمان برای افرادی که از طریق ویزا اوسبیلدونگ برای کار در آلمان اقدام نموده‌اند، یک سری دوره‌های خاص را برای انطباق با شرایط، قوانین و زبان آلمانی آماده کرده است. در این دوره پر اهمیت، شما به مدت 6 ماه زیر نظر یک فرد متخصص در بیمارستان آموزش دیده و کار می‌کنید. اداره امور پرستاری پس از طی شدن این پروسه، شما را به عنوان یک پرستار قبول کرده و به صورت رسمی استخدام می‌نماید. لازم به ذکر است که در این روند، آشنایی با زبان آلمانی بیشتر از سایر موارد اهمیت دارد.

 شرایط دریافت ویزا اوسبیلدونگ برای پرستاران در آلمان

از جمله موضوعات مهم در بررسی صفر تا صد اوسبیلدونگ در آلمان، بررسی شرایط دریافت ویزا اوسبیلدونگ برای پرستاران در آلمان است. داوطلبانی که دیپلم دریافت کرده و روند تحصیلی 12 ساله را به اتمام رسانده باشند، با خیال راحت می‌توانند از برنامه‌های اوسبیلدونگ استفاده نمایند. مهاجرت به آلمان از طریق ویزا اوسبیلدونگ پیچیدگی زیادی ندارد. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم‌ترین شرایط شرکت در آن را مشاهده نمایید.
 • داشتن حداقل 18 سال سن برای فعالیت در آلمان
 • گذراندن دوره دبیرستان و دریافت مدرک دیپلم 12 ساله
 • معدل دیپلم بالای 15
 • مدرک زبان آلمانی با سطح حداقل B2
اگر شما این شرایط را در اختیار ندارید، بهتر است سایر روش‌های مهاجرتی را مورد بررسی قرار دهید. فقط به خاطر داشته باشید که مهاجرت از طریق اوسبیلدونگ به آلمان، هم سریع بوده و هم به سرمایه زیادی نیاز ندارد.

 ضرورت آشنایی با زبان آلمانی برای شرکت دوره اوسبیلدونگ

ضرورت و اهمیت آشنایی و یادگیری زبان آلمانی یکی دیگر از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در بررسی صفر تا صد اوسبیلدونگ در آلمان است. البته که آشنایی با زبان آلمانی برای مهاجرت به این کشور با ویزا اوسبیلدونگ و شرکت در دوره پرستاری یک مسئله ضروری به حساب می‌آید. پرستارانی که علاقه‌مند به کار در کشور آلمان هستند اما با زبان آلمانی آشنایی ندارند، می‌توانند در کالج‌های زبان این کشور شرکت کنند. با شرکت در کالج‌های زبان و کسب مهارت‌های مورد نیاز، وارد دوره اوسبیلدونگ شده و در این زمینه به بازدهی مطلوبی خواهند رسید. این کالج ها رایگان نیستند اما شما می‌توانید با پرداخت شهریه‌ای متوسط، در آن‌ها شرکت نمایید. دوره‌های آموزشی مربوط به زبان آلمانی، هم در کالج‌های کشور آلمان و هم در دانشگاه‌های مجارستانی برای شرکت‌کنندگان برگذار می‌شود. به صورت عمومی، آشنایی با زبان آلمانی برای مهاجرت به این کشور با ویزا اوسبیلدونگ یک مسئله ضروری به حساب می آید. شما به عنوان یک شهروند آلمان، همواره در تعامل با دیگر افراد هستید. نداشتن آشنایی با زبان آلمانی می تواند همه مراحل مهاجرت و زندگی شما را تحت تاثیر خود قرار دهد پس، برای کسب بازدهی ممکن از این روند شما لزوما باید مهارت های آلمانی خود را تقویت نمایید.

زمان پذیرش برای شرکت در دوره پرستاری آلمان

در بررس صفر تا صد اوسبیلدونگ در آلمان، زمان پذیرش از جمله مواردی هست که برای متقاضیان بسیار با اهمیت است. افرادی که به دنبال شرکت در دوره‌های پرستاری و اوسبیلدونگ هستند، می‌توانند در دو بازه زمانی درخواستشان را ثبت نمایند. درخواست‌های مربوط به این روند در دو ماه مارس و سپتامبر توسط دولت آلمان مورد بررسی قرار می‌گیرند. اگر شما در این زمینه تجربه یا تخصص ندارید، بهتر است خدمات تیم‌های سوم شخص را برای دریافت مشاوره به کار گیرید. دریافت مشاوره قبل از اقدام برای مهاجرت به آلمان، همواره نتایج مطلوبی را به همراه دارد.

محدودیت سنی برای مهاجرت به آلمان از طریق ویزا اوسبیلدونگ کار پرستاری

یک سری محدودیت‌های سنی برای متقاضیان دریافت ویزا اوسبیلدونگ در نظر گرفته شده است. بازار کار رشته پرستاری در کشور آلمان، وضعیت خوبی دارد. مردم کشور آلمان در حال پیر شدن هستند و این مسئله باعث شده تا دولت و مردم آلمان به پزشک و پرستار بیشتری نیاز پیدا کند. افرادی که بین 18 تا 30 سال سن دارند، خیلی راحت‌تر می‌توانند پروسه مهاجرت به آلمان از طریق ویزا اوسبیلدونگ برای شغل پرستاری را دنبال نمایند. به صورت رسمی، محدودیتی در این زمینه تعریف نشده است اما افراد زیر 18 سال با توجه به اینکه مدرک 12 ساله دیپلم خود را دریافت نکرده‌اند، نمی‌توانند در وارد پروسه تقاضای کار پرستاری در آلمان شوند. ویزا پیوست خانواده برای مهاجرت به آلمان ویزا پیوست خانواده برای افرادی که قصد دارند هنگام مهاجرت به آلمان خانواده خود را نیز همراهشان ببرند، مناسب است. همچنین افرادی که در این کشور اقامت دارند و یا برای کار در آلمان و یا سرمایه‌گذاری به این کشور مهاجرت نموده‌اند می‌توانند از طریق ویزای الحاق یا ویزا پیوست خانواده برای اعضای خانواده خود ویزای همراه بگیرند. قابل ذکر است که شما با کمک ویزای الحاق یا ویزا پیوست خانواده می‌توانید علاوه بر کار در آلمان و ادامه تحصیل در این کشور، می‌توانید مدت طولانی‌تری در این کشور بمانید و حتی اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید. از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزا پیوست خانواده، داشتن یک فرد اسپانسر در کشور آلمان است، که این فرد بایستی یکی از موراد مجوز اقامت در آلمان و یا ویزای بلند مدت اتحادیه اروپا را داشته باشد.

طول دوره اوسبیلدونگ چقدر است؟

در این بخش از بحث صفر تا صد اوسبیلدونگ در آلمان، قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که دوره اوسبیلدونگ پرستاری در کشور آلمان چقدر طول می‌کشد؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که پرستاری در کشور آلمان به یک دوره سه ساله نیاز دارد. البته که شما نباید لزوما به صورت تمام وقت در این دوره‌ها شرکت کنید! شما می‌توانید به صورت پاره‌وقت هم در دوره اوسبیلدونگ شرکت نمایید. در این شرایط، مدت زمان دوره افزایش پیدا می‌کند. داوطلبان مهاجرت به آلمان یا دریافت ویزا اوسبیلدونگ، در ابتدا باید توسط یک مدرس حرفه‌ای آموزش ببینند. طول این پروسه آموزشی حدودا 2100 ساعت است. پس از این بازه زمانی، آنها باید 2500 ساعت در بیمارستان یا خانه سالمندان کار کنند. با این کار، آنها با چالش‌های موجود در این زمینه آشنا شده و خیلی راحت نسبت به رفع آنها اقدام می‌نمایند. زمانی که شما در دوره اوسبیلدونگ شرکت کنید، طی 2 سال اول در بخش‌های بیمارستانی یا سالمندان آموزش می‌بینید و در سال سوم به صورت تخصصی وارد یک حوزه خاص می‌شوید. با این کار، شما هم مباحث مقدماتی و عمومی مورد نیاز خود را فرا می‎‌گیرید و هم برای ورود به بازار کار تخصصی آماده می‌شوید.

بررسی شرایط کار پرستاری در کشور آلمان

خیلی از متقاضیان مهاجرت به آلمان، شغل پرستاری را دوست دارند. داشتن علاقه به کار پرستاری یکی از مهم‌ترین شروط فعالیت در این کشور است. اگر شما علاقه مند به کار در شغل پرستاری در کشور آلمان هستید، در ابتدا باید زبان آلمانی را یاد بگیرید. شما باید مهارت‌های زبانی قوی داشته باشید تا با بیماران و افراد سالمند به درستی ارتباط برقرار نمایید. به خاطر داشته باشید که کار پرستاری در کشور آلمان، کمی استرس برانگیز است. کسانی که به عنوان پرستار فعالیت می‌کنند بایستی 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته، در دسترس باشند. هیچ زمان مشخصی برای اینکه چه تعداد بیمار یا مصدوم ناشی از حوادث به بیمارستان مراجعه می‌کند. همین مسئله باعث می شود تا به صورت ناگهانی نیاز به استفاده از خدمات پرستاران حرفه‌ای، چند برابر شود. شما باید روحیه انعطاف‌پذیری بالایی داشته باشید و بر اساس شیفت‌های تعیین شده برای شما در بیمارستان حاضر شوید. دقت بالا و وقت شناسی هم برای پرستاران در کشور آلمان، یک ویژگی مهم و ضروری به حساب می‌آید.

حقوق متقاضیان استفاده از ویزای اوسبیلدونگ پرستاری چقدر است؟

و اما از مهم‌ترین موضوعاتی که در بحث صفر تا صد اوسبیلدونگ در آلمان به آن پرداخته می‌شود، حقوق و دستمزد کار پرستاری است که ذهن متقاضیان استفاده از ویزا اوسبیلدونگ پرستاری را به خود درگیر می‌کند. بر اساس قوانین کشور آلمان، متقاضیان دنبال کردن این پروسه، باید ماهانه 1 هزار یورو حقوق دریافت نمایند. البته که با افزایش میزان تجربه و بالا رفتن سابقه کاری، حقوق شما هم افزایش پیدا خواهد کرد. ممکن است در سال‌های دوم و سوم، حقوق شما به 1100 یورو یا 1200 یورو هم افزایش پیدا نماید. استانداردهای زندگی در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آلمان یکسان نیست. مسلما زندگی در ایالت‌های پر خرج و گران قیمت، هزینه زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. پس نمی‌توان در حال حاضر حقوق پرستاران را به صورت عمومی مشخص نمود اما می‌توان به این قضیه اشاره کرد که متقاضیان پرستاری در کشور آلمان، بر اساس شرایط زندگی و تجربه خود حقوق خوبی دریافت می‌نمایند.

 حقوق پرستاران پس از طی کردن دوره های آموزشی چقدر است؟

البته که محدوده حقوق تعریف شده در قسمت‌های قبل مربوط به دوره اوسبیلدونگ بوده و پرستاران در کشور آلمان خیلی بیشتر از این میزان حقوق می‌گیرند. به صورت کلی، میانگین حقوق پرستاران در آلمان برابر با 30 هزار یورو می‌باشد. بسته به تخصص و مهارت‌های پرستار، این حقوق می‌تواند کمتر یا بیشتر هم شود. پایه حقوق در این حوزه برابر با 24 هزار یورو است. پرستاران در طول هفته نمی‌توانند بیش از 42 ساعت کار کنند. بالاترین حجم حقوقی که برای پرستاران در کشور آلمان معرفی شده است، 43 هزار یورو است. به خاطر داشته باشید که پرستاران بر اساس کیفیت کار و ویژگی‌های شخصیتی‌شان می‌توانند بین 400 تا 5 هزار یورو پاداش هم دریافت نمایند. همه چیز بستگی به ویژگی‌های خود پرستار و مهارت‌هایش دارد. برای افزایش میزان حقوق، متقاضیان باید تلاش کنند تا سطح مهارت‌های خود را ارتقا دهند و وارد بیمارستان‌های خاص کشور آلمان شوند.

 شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ویزا اوسبیلدونگ

در ادامه بحث صفر تا صد اوسبیلدونگ در آلمان، به برررسی شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ویزا اوسبیلدونگ می‌پردازیم. خیلی از افراد فکر می‌کنند که برای مهاجرت به آلمان و دریافت ویزا اوسبیلدونگ، باید کارنامه‌ ای درخشان و رزومه‌ای خوب را در اختیار داشته باشند. این مسئله درست نیست! بر خلاف تصور عموم مردم، شرایط دریافت ویزا اوسبیلدونگ به شدت ساده است. فراموش نکنید که هدف دولت آلمان از ایجاد چنین برنامه‌هایی، جذب نیروهایی است که قابلیت کار در یک حوزه خاص را دارند. زمانی که شما مجوز فعالیت در دوره کمک پرستاری را دریافت می‌کنید، همه شرایط استفاده از ویزا اوسبیلدونگ را نیز در اختیار خواهید گرفت. پس از دریافت مجوز‌های مورد نیاز و تاییدیه‌های ضروری از سمت دولت آلمان، شما می‌توانید وقت ویزا بگیرید و با آفیسر سفارت مصاحبه نمایید. در نهایت، اگر شما مصاحبه‌های مربوطه را به درستی پشت سر بگذارید، می‌توانید وارد کشور آلمان شوید.

 محیط های کار در دسترس پس از اتمام دوره کارآموزی در آلمان

زمانی که شما ویزا اوسبیلدونگ را دریافت کردید و پروسه کارآموزی را به اتمام رساندید، نوبت به شروع کار می‌رسد. به صورت کلی، شما به عنوان یک پرستار متخصص انتخاب‌های زیادی را جلوی پای خود دارید. پرستاران حرفه‌ای و تعلیم دیده می‌توانند وارد محیط‌های کاری متنوعی شوند و به همین علت هم محبوبیت پرستاری در آلمان، روز به روز افزایش پیدا می‌کند. جدا از این مسئله، شما هیچ محدودیتی برای انتخاب شهر محل کار خود ندارید! پرستاران حرفه‌ای و تعلیم دیده می‌توانند در بیمارستان، خانه سالمندان، مراکز بهداشتی، مراکز مراقبتی یا دیگر مراکز پر اهمیت کشور آلمان مشغول به کار شوند. خدمات مراقبت کوتاه مدت از جمله دیگر مواردی به حساب می‌آیند که می‌تواند گزینه خوبی برای پرستاران باشند. البته، به خاطر داشته باشید که هماهنگی با دولت آلمان قبل از اقدام برای شروع کار، یک مسئله پر اهمیت به حساب می‌آید. کار در قسمت مراقبت‌های سرپایی و کوتاه مدت مزایای گسترده‌ای را برای کاربران به همراه خواهد داشت. در لیست زیر، شما می‌توانید چند مورد از مزایای پر اهمیت این شاخه کاری را مشاهده نمایید.
 • داشتن حق مرخصی با حقوق به مدت 30 تا 40 روز در سال
 • دریافت حقوق ناخالص بین 2 هزار تا 5 هزار یورو در ماه
 • در اختیار گرفتن برنامه‌های انعطاف‌پذیر کاری
 • داشتن وقت فراغت زیاد برای بودن در کنار خانواده یا گسترش مهارت‌ها
 • وجود فرصت برای تدریس در رشته پرستاری کشور آلمان

 پرستاران در کشور آلمان باید چند ساعت کار کنند؟

همانطور که در قسمت‌های قبل‌تر هم به این مسئله پر اهمیت اشاره کردیم، شغل پرستاری از جمله فعالیت‌های پر اهمیت کشور آلمان به حساب می‌آید. شیفت‌های پرستاری در این کشور، بصورت 8 ساعته است. شما می‌توانید میان این شیفت‌ها، نیم ساعت را به استراحت و صرف غذا بپردازید. جدا از این مسئله، برنامه بیمارستان به پرستاران اجازه می‌دهد تا به ازای هر چند ساعت کار، چند دقیقه استراحت کنند. البته که شرایط و علایق فرد برای کار در کشور آلمان، یک مسئله پر اهمیت به حساب می‌آید. مهاجرانی که از طریق ویزا اوسبیلدونگ برای پرستاری به آلمان وارد شده‌اند، می‌توانند وارد شیفت صبح، شیفت عصر یا شیفت شب شوند. شیفت صبح از ساعت 6 شروع شده و تا 14:30 ادامه دارد. شیفت عصر از 13:30 شروع شده و تا 22 شب ادامه دارد. شیفت شب از 20:30 شروع شده و تا 6 صبح ادامه دارد. شما می‌توانید بر اساس شرایط خود، یکی از این موارد را انتخاب نمایید.

هزینه های مهاجرت به  آلمان از طریق پرستاری

در انتهای بحث صفر تا صد اوسبیلدونگ در آلمان، بیایید به هزینه‌های مهاجرت به آلمان از طریق شغل پرستاری نگاهی بیندازیم. برنامه‌های مربوط به مهاجرت پرستاران در کشور آلمان، مزایای زیادی را در خود جای داده‌اند. از نظر رفاه و وضعیت اجتماعی، شرایط بسیار خوبی در اختیار پرستاران قرار داده می‌شود. اما روند مهاجرت به آلمان با ویزا اوسبیلدونگ از همان ابتدای اقدام به مهاجرت تا صدور ویزا برای کار در آلمان به عنوان پرستار یک بازه 5 تا 6 ماهه طول خواهد کشید. به طور میانگین هزینه‌ای که برای دریافت سند ویزای کار در آلمان و اخذ اقامت در این کشور بایستی پرداخت شود، بیشتر از 200 یورو نخواهد بود. اما در کنار این، هزینه‌های شناسایی و بررسی مدارک و مجوزهای اخذ شده برای کار پرستاری در مراکز بهداشتی و درمانی آلمان بسته به شرایط مختلف در ایالت این کشور می‌تواند متغییر باشد و حتی تا چند صد یورو نیز برسد. علاوه بر هزینه‌های اولیه که برای اقامت در آلمان به عنوان پرستار بایستی پرداخت شود، هزینه زندگی نیز یکی از مهم‌ترین مسائلی است که قبلا از اقدام به مهاجرت به آلمان از طریق ویزا اوسبیلدونگ حتما باید مدنظر قرار داد. در حال حاضر نمی‌توان به صورت عمومی هزینه‌های زندگی در کشور آلمان را مشخص نمود. هر منطقه در این کشور، یک سری محدودیت‌های اقتصادی را به همراه دارد. مناطقی همچون باواریا و بادن وورتمبرگ به عنوان گران‌ترین مناطق و ساکسونی-آنهالت و نیدرزاکسن به عنوان ارزان قیمت‌ترین مناطق زندگی در این کشور شناخته شده‌اند. پس اگر شما هم بودجه زیادی برای زندگی در اختیار ندارید، می‌توانید در یکی از این مناطق برای خود خانه تهیه نمایید. در لیست زیر، شما می‌توانید میانگین برخی از مواد غذایی پر اهمیت در آلمان را مشاهده نمایید.
 • اجاره آپارتمان اشتراکی: 300 تا 500 یورو
 • اجاره آپارتمان تک خوابه: 500 تا 700 یورو
 • یک وعده غذایی: 15 تا 20 یورو
 • هزینه مواد غذایی برای یک ماه: 200 یورو
پس می‌توان به این نتیجه رسید که به صورت میانگین، یک پرستار برای زندگی در کشور آلمان ماهانه به 1100 یورو بودجه نیاز دارد. با کم کردن هزینه‌ها و انتخاب یک سبک زندگی کم خرج، شما می‌توانید هزینه‌های زندگی خود را کاهش دهید و ماهانه مقداری از درآمد خود را پس‌انداز نمایید. البته که همه چیز به شرایط شما و مهارت‌هایتان بستگی دارد. اینکه به عنوان پرستار ماهر در کدام بیمارستان و در چه سمتی فعالیت کنید، در حقوق دریافتی شما تاثیر گذار خواهد بود.

سوالات متداول در مورد ویزا اوسبیلدونگ آلمان

دوره اوسبیلدونگ مخصوص پرستاری در آلمان، یک دوره آموزشی خاص به حساب می‌آید که برای افراد علاقه‌مند به این حوزه طراحی شده است. افرادی که به دنبال فعالیت در زمینه پرستاری هستند اما تحصیلات لازم را در اختیار ندارند، با خیال راحت می‌توانند این دوره پر اهمیت و کاربردی را به کار گیرند. مسلما کار در آلمان و دریافت ویزا از این طریق، مزایای گسترده‌ای را برای متقاضیان به همراه خواهد داشت.

متقاضیان کار در آلمان و دریافت ویزا اوسبیلدونگ، همواره باید به متغیرهای گسترده‌ای توجه داشته باشند. داوطلبان علاقه‌مند به دنبال کردن این پروسه، باید دوره دیپلم 12 ساله خود را با موفقیت به اتمام رسانده باشند و مدرکشان را نیز دریافت کرده باشند. البته که با بررسی اطلاعات درج شده در این صفحه، شما می‌توانید به صورت کامل و جامع با مدارک و شرایط مورد نیاز برای شرکت در چنین برنامه‌هایی آشنا شوید. به صورت عمومی، سن، سرمایه اولیه و علاقه به پرستاری از جمله مهم ترین مواردی به حساب می‌آیند که متقاضیان باید به آن‌ها توجه داشته باشند.

 

این سوال از جمله پرسش‌های متداولی به حساب می‌آید که تا امروز، افراد زیادی آن را مطرح کرده‌اند. به صورت کلی، برای زندگی در کشور آلمان یا شرکت در برنامه‌های مهاجرتی طراحی شده توسط دولت این کشور، شما باید مدرک زبان آلمانی دریافت نمایید. از آنجایی که شما همواره در تعامل با سایر مردم آلمان هستید و باید از بیماران آلمانی مراقبت کنید، آشنایی کامل و تخصصی با زبان این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر شما به درستی با زبان آلمانی آشنا نباشید، احتمال اینکه برای مهاجرت با مشکل مواجه شوید، بسیار بالا خواهد بود.

 

به صورت کلی، با شرکت در دوره اوسبیلدونگ و دریافت ویزا اوسبیلدونگ ، شما می‌توانید ماهانه 1 هزار یورو حقوق دریافت نمایید. با افزایش تجربه و تخصص، این حقوق تا 1200 یورو در ماه هم افزایش پیدا می‌کند. این حقوق بر اساس میانگین هزینه‌های مورد نیاز برای زندگی در کشور آلمان بهینه شده است. اگر شما مهارت‌های خود را گسترش دهید و بتوانید به عنوان یک پرستار موفق وارد بازار کار شوید، حقوقتان تا 45 هزار یورو در سال افزایش پیدا می‌کند. در زمینه حقوق و دستمزد، همه چیز به خود شما و علاقه‌مندی‌هایتان بستگی دارد.

 

فرقی ندارد که شما به دنبال شرکت در کدام دوره اوسبیلدونگ هستید و به چه شاخه‌ای علاقه دارید، در هر صورت برای کسب بازدهی مطلوب در این زمینه، بهتر است در بازه سنی 18 تا 30 سال قرار داشته باشید. افراد زیر 18 سال که همچنان مدرک دیپلم خود را دریافت نکرده‌اند، نمی‌توانند به درستی درخواستشان را ثبت کنند. همانطور که گفتیم، مهم‌ترین پیش نیاز دنبال کردن روند کار در آلمان با ویزا اوسبیلدونگ مربوط به مدرک تحصیلی است. جدا از این مسئله، افراد بالای 30 سال هم شانس پذیرش زیادی ندارند. اگر شما خارج از این محدوده سنی قرار گرفته‌ اید، بهتر است به سراغ خدمات تیم‌های مشاوره‌ای و وکالتی برای بررسی شرایط خود بروید. با این کار، شما می‌توانید به صورت واقع بینانه متغیر‌های مهم را بررسی و بهترین راه مهاجرتی را انتخاب نمایید.

 کلام آخر

امروز ما سعی کردیم تا صفر تا صد اوسبیلدونگ در آلمان را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهیم. با استفاده از این روش مهاجرت به آلمان، شما می توانید بدون نیاز به سرمایه خیلی زیاد یا مهارت های گسترده، وارد آلمان شوید. دوره اوسبیلدونگ برای دانشجویان و افرادی که سابقه کاری خیلی زیادی ندارند، اما به دنبال راهی آسان برای مهاجرت به آلمان هستند،  می تواند گزینه مناسبی به حساب بیاید.

البته که دریافت ویزا اوسبیلدونگ و ورود به کشور آلمان برای افرادی که در این زمینه تجربه ندارند، خیلی راحت نیست. متغیرهای زیادی هستند که روند مهاجرت را با چالش مواجه می‌سازند. اگر شما هم به دنبال کار در آلمان از طریق مهاجرت به این کشور با ویزا اوسبیلدونگ هستید، لزوما باید خدمات شرکت‌های سوم شخص و شرکت‌های مشاوره‌ای فعال در این زمینه را به کار گیرید. استفاده از مشاوره تخصصی به شما اجازه می‌دهد تا هم شرایط خود را خیلی دقیق بررسی کنید و هم برای دنبال کردن پروسه مهاجرت به آلمان با ویزا اوسبیلدونگ، با مشکلی مواجه نشوید.

اگر شما نیز علاقه‌مند به کار در حرفه پرستاری هستید و قصد مهاجرت به آلمان را دارید، می‌توانید هم اکنون از خدمات واحد مشاوره و پشتیبانی …… بهره‌مند شوید و با صفر تا صد اوسبیلدونگ در آلمان  و نحوه اخذ ویزا پیوست خانواده بیشتر آشنا شوید تا روند اخذ ویزای کاری و ادامه پروسه مهاجرت را به راحتی و با خیال راحت در کمترین زمان ممکن طی نمایید.